Kinofilem się jest, nie bywa! Osoby, które już raz wkroczyły na ścieżkę arthouse’u podążają nią dalej, zamiast obrać inną. Dwa lata po powstaniu Godardowskich Igraszek i Wujków Apichatponga Weerasethakula, razem z kinem AMONDO w Warszawie, mieliśmy przyjemność zaprosić Was na 3 dni podróży po całym spektrum kina artystycznego.

Czekały na Was wyselekcjonowane przez nas seanse dzieł twórców (także tych związanych z patronami Igraszek), które odkryły przed Wami kino artystyczne w całej swej różnorodności. Obejrzeliśmy, między innymi, filmy Jean-Luca Godarda, Paolo Sorrentino, czy Jima Jarmuscha.

Poza seansami zorganizowaliśmy również na wydarzenia towarzyszące, a mianowicie:

QUIZ FILMOWY związany z tematyką eventu, Amondo, Igraszek i nie tylko.

Highlightem całego weekendu był otwarty PANEL DYSKUSYJNY podczas którego zadaliśmy sobie pytanie jakie są tak naprawdę granice kina artystycznego i komercyjnego oraz czy w ogóle takie rozróżnienie jest potrzebne. W rozmowie wzięli udział najbardziej zajadli psychofani arthouse’u oraz prawdziwi mejweni polskiej sceny krytyki filmowej – Stanisław Abramik, Piotr Czerkawski, Łukasz Mańkowski oraz Patrycja Mucha.

panel dyskusyjny “spektrum kina artystycznego” z goścmi: Patrycja Mucha, Łukasz Mańkowski, Piotr Czerkawski, Stanisław Abramik

prelekcje przed seansami

quiz filmowy:

Tags: , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com